Gry na XBOX 360

Konsola Xbox 360 to potentat na rynku konsol do gier. Produkt Microsoftu wyróżnia się doskonale dopasowanym do gier padem i ogromną społecznością grającą na xboxie. Jakie gry na tę konsolę są szczególnie godne uwagi? Hitową serią jest Assasin’s Creed.

Wcielamy się w niej w wyszkolonego zabójcę, który eliminuje kolejne cele. Gra kładzie silny nacisk na skradanie i jak najcichsze eliminowanie rywali. Gracz może to robić właściwie na dwa sposoby – albo jak najciszej, nie zwracając niczyjej uwagi, albo wykorzystują swoje umiejętności, zabijać zarówno cel, jak i strażników miejskich.

Gra nagradza jednak tych, którzy swoje zadania wykonują jak najbardziej w sposób tajny, pozostawiając wszystkich wokół w szoku. W uniwersum Assasin’s Creeda przełączamy się między różnymi wiekami i zwiedzamy kilka historycznych miast, takich jak Jerozlima czy Damaszek. Klasykiem jest również seria Far Cry, która wyróżnia się przede wszystkim niesamowitą grafiką.

Czasami wystarczy po prostu stanąć i podziwiać krajobraz egzotycznej wyspy, na której się znaleźliśmy. W międzyczasie pokonywać kolejnych przeciwników, którymi są zarówno zwykli, wrodzy nam żołnierze, jak i rezultaty nieudanych eksperymentów. Oprócz doskonałej grafiki, wszystkie części Far Crya oferują również wysoką grywalność.

Z kolei Mass Effect to doskonała gra RPG, w której przemierzamy galaktykę kierując postacią Komandora Sheparda. Jednocześnie staramy się zapobiec międzygalaktycznemu konfliktowi różnych ras, a przy tym dokonujemy tysięcy wyborów moralnych, które decydują o zakończeniu gry, które ujrzymy. Trylogia, która podbiła serca fanów, nawiązując do chociażby Star Treka.