Kierownice do gier

Gry wyścigowe to często hitowe produkcje. Wielu graczy chce poszaleć za kółkiem, a przecież nie mają możliwości stać się na co dzień kierowcami wyścigowymi. Gry komputerowe pozwalają wcielić im się w rolę Sebastiana Loeba czy też Lewisa Hamiltona. By jednak swobodnie grać, niezbędne są wysokiej jakości kierownice do gier.

Jakimi modelami i produktami jakich firm warto się zainteresować w tym kontekście? Ciekawą propozycją bez wątpienia jest Saitek R660GT. Z wyglądu to klasyczna kierownica, bez żadnych ekstrawaganckich motywów, z którymi często utożsamiana jest ta firma. Nie to jest jednak najważniejsze – liczy się pewny i stabilny chwyt, a ta kierownica to gwarantuje. Mamy nad nią pełną kontrolę i nie powinniśmy się martwić żadnymi wyślizgnięciami z rąk czy tego typu nieprzyjemnymi niespodziankami.

Kierownica oferuje również liczne opcje dodatkowe, takie jak martwa strefa dla kierownicy czy też obu pedałów. Niestety na chwilę obecną sprzęt ten ciężko znaleźć w Polsce. Ciekawą i niedrogą opcją jest model Gembird STR-RaceForce. Możemy kupić ją już za niespełna sto złotych, co jest z pewnością ciekawą alternatywą dla osób, które nie szukają drogiego sprzętu.

Jednocześnie ma wszystko, czego potrzeba – stabilny uchwyt, klasyczne połączenie przez kabel usb, tryb wibracji, czy też 10 przycisków, które są wystarczającym zestawem do gier. Inna tania, ale również godna uwagi propozycja, to Tracer Sierra. Od poprzedniej pozycji różni się w zasadzie głównie liczbą przycisków – tutaj jest ich aż dwanaście. Kierownicę tę również można zamówić w sklepach internetowych za mniej niż sto złotych.