Wady i zalety PS4

Playstation 4 miało być dla firmy Sony przełomowym produktem, który postawi tę konsolę w pozycji lidera w kontekście rywalizacji z Xboxem. Od jego premiery minęło już tyle czasu, że można z łatwością wymienić największy plusy, jak i największe minusy, które można zauważyć podczas użytkowania Playstation 4. Przede wszystkim genialny jest pad, czyli czwarta odsłona Dualshocka.

Doskonale sprawdza się on we wszystkiego rodzaju grach – zaczynając od strzelanin, a na grach rodzaju role-play game kończąc. Dzięki licznym funkcjom może z powodzeniem zastąpić nawet kierownicę. Dodatkowym plusem kontrolera jest to, że można do niego podpiąć słuchawki – możemy leżeć na kanapie, z dala od playstation, a i tak możemy wszystko słyszeć dzięki Dualshockowi.

Zaletą playstation 4 jest również to, że pozwala zagrać w wiele genialnych gier, nawet jeśli nie wydamy na ich zakup ani złotówki. Wśród darmowych produkcji powstałych na tę konsolę wyróżniają się tak genialne pozycje jak War Thunder, Warframe czy DC Universe Online. Dodatkowo użytkownicy posiadający abonament PS Plus dostają możliwość darmowego testowania gier, które jeszcze oficjalnie nie ukazały się na rynku.

Genialne! Co na minus? Gry, które miały być wizytówką tej konsoli, czyli Killzone i Knack nie zachwycają. Podobnie jest zresztą z Driveclub. Kolejną wadą Playstation 4 jest utrudnienie gry w trybie wieloosobowym przy nieopłacaniu abonamentu Playstation Plus.

Takie ograniczenie, kiedy to Sony wymaga od graczy dodatkowych opłat, jest sporym minusem i utrudnieniem dla średnio zamożnych graczy, którzy uwielbiają rozgrywki w trybie multiplayer.