Wysokiej klasy gry Microsoftu

Microsoft, oprócz produkcji windowsa czy też Xboxa 360, zajmuje się także chociażby produkcją gier. Mało tego, niektóre z tych pozycji były i są na tyle dobre, że zyskały ogromną sympatię graczy, a czasem nawet uznawane są za klasyki. Do tego grona bez wątpienia można zaliczyć serię Halo. To gry typu first-person-shooter, w których wcielamy się w postać popularnego Master Chiefa. Naszym bohaterem jest cybernetycznie ulepszony superżołnierz przyszłości, który dzięki nowoczesnemu ekwipunkowi i doskonałemu wyszkoleniu bez problemów radzi sobie z przeciwnikami. Gra uważana jest za jedną z najważniejszych w historii gier komputerowych. Odkrywanie tajemnicy Halo, czyli tytułowego świata gry, to nie lada frajda.

Znanym produktem jest także seria Fable, czyli doskonały RPG. Akcja rozgrywa się w fantastycznej krainie Albionu, a my rozwijamy naszego bohatera, wybierając jedną ścieżkę – dobra lub też zła. Co ciekawe, wygląd naszej postaci zmienia się w zależności od tego, którą ścieżką podążamy – jeśli dokonujemy dobrych wyborów, to nad głową naszego bohatera pojawi się aureola. Z kolei jeśli będziemy grali po stronie zła, to mieszkańcy różnych miast będą odchodzili od nas z obrzydzeniem i strachem. Hitem jest również Gears of War. To gra osadzona w świecie sci-ficton, w której dowodzimy postacią w trybie third-person-shooter. Ludzie zmagają się tutaj z rasą Obcych na odwzorowującej Ziemię planecie Sera.

Walka toczy się o różnego rodzaju surowce, a my dowodzimy grupą ludzi, którzy są powoli wybijani przez obce, potężne rasy.